عقد قرارداد همکاری بین مکافری، نصیر و همکاران در زمینه سیستم های خاک مسلح

طی توافقی که بین شرکت های مکافری و نصیر صورت گرفت، مقرر شد تا شرکت نصیر توزیع کننده ی انحصاری سیستم MacRes مکافری باشد. این قرارداد در محدوده بازارهای مریلند، دلاویر، ویرجینیا و ویرجینیای غربی برقرار بوده و طی آن شرکت مذکور، سیستم MacRes مکافری را به همراه نمای پانل بتنی، به عنوان یک سیستم کامل خاک مسلح به فروش می رساند.

سیستم MacRes، سیستمی از دیوارهای حائل با نمای پانل های بتنی می باشد. در این روش، خاک توسط تسمه­های پلیمری (Paraweb) که در چندین لایه در خاکریز قرار داده می شوند مسلح می گردد.

ژئوسنتتیک مورد استفاده در این سیستم تسلیح، در مقاومت های کششی گوناگون موجود است تا طراحی و ساخت بهینه گردد.

سیستم MacRes امکان استفاده از مصالح خاکریزی با کیفیت پایین تر را در ناحیه مسلح شده فراهم می کند و در برابر خوردگی مقاوم می باشد. عمر پروژه ها در این روش 120 سال طراحی می گردد که این راهکار را مقرون به صرفه و کارا می نماید. این سیستم کاربردهای متنوعی از جمله کوله ها و رمپ پل ها، راه آهن، بزرگراه ها، فرودگاه و... دارد.

شعبه  مرکزی مکافری در آمریکا در ایالت مریلند واقع بوده و علاوه بر این سیستم، کارهای مختلفی در زمینه زهکش های کامپوزیت، سیستم های کنترل فرسایش، کارهای هیدرولیکی، دیوارهای حائل، تثبیت خاک و روسازی انجام می دهد و ارائه دهنده راهکارهای گوناگون در زمینه وسیع امور حمل نقل و زیرساخت های دریایی و ساحلی می باشد. همچنین سوی دیگر قرارداد، شرکت نصیر و همکاران، به ساخت و تامین محصولات راهسازی در منطقه آتلانتیک میانی می پردازد.

 

From: Geosynthetica.net